Turystyka, poznawanie i rekreacja

Zwiedzanie i zabawa to 3 dniowa impreza łącząca elementy turystki górskiej, krajoznawstwa z atrakcjami dla dzieci w wieku szkolnym podstawowym. Wszystko w formie przyjemnej, ciekawej imprezy turystycznej z aktywnościami dostosowanymi do wieku uczestników.

 

Podczas tworzenia programów i organizacji wycieczek dla dzieci i młodzieży naszymi priorytetami są:
1. Dbałość o jakość noclegów i wyżywienia. Nie musi być luksusowo ale ma być czysto, świeżo i smacznie.
2. Przenikanie się elementów edukacji z zabawą i turystyką w celu poszerzania horyzontów dziecka.
3. Tworzenie takich programów, które pozostawią możliwie jak najwięcej pozytywnych i miłych wrażeń.

Szcegóły wycieczki

Miejsce: Sudety, Karkonosze, Kotlina Jeleniogórska
Termin: Maj - Październik
Długość pobytu: 3 dni
Profil: Impreza turystyczno-krajoznawcza dla dzieci.
Poziom trudności: Aktywności na poziomie łatwym, odpowiednie do wieku dzieci.
Zakwaterowanie: Pokoje 6 osobowe w pensjonacie lub ośrodku wczasowym.
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (w dzień wyjazdu 2 posiłki), ekwipunek podczas wędrówki (woda, batonik,jabłko). Ognisko.
Ilość uczestników: 10- 50 osób
Ubranie: Oprócz zwykłej odzieży wakacyjnej należy zabrać ze sobą: obuwie sportowe na grubych podeszwach, wygodną odzież, kurtkę przeciwdeszczową i wiatroodporną, ciepły sweter lub bluzę oraz na wszelki wypadek ciepłą czapkę i rękawiczki, nakrycie głowy chroniące przed słońcem np. czapkę z daszkiem lub kapelusz.

Przebieg imprezy


DZIEŃ 1  Muzeum Ziemi Juna i Strażnica Walońska oraz Ptasi Park Zoobaczysko
Wizyta w Chacie Walońskiej i Muzeum Ziemi – Juna. Dzieci i młodzież będą mogły zobaczyć bogatą wystawę minerałów w tym minerałów fluorescencyjnych. Jest to jedna z nielicznych w Polsce tego typu wystaw pokazujących kamienie w świetle UV. Fluorescencja minerałów jest zjawiskiem bardzo efektownym i pozwala na spojrzenie na niektóre okazy w zupełnie inny sposób. W salach z wielobarwnymi minerałami prowadzone są spotkania, podczas których prezentowana jest historia regionu, tradycje walońskie a dzieci i młodzież mogą wysłuchać legendy o Duchu Gór - Karkonoszu. Uczestnicy spotkania, którzy przejdą Próbę Pokory w dybach są zapraszani do kamiennych podziemi gdzie przy palenisku otrzymują certyfikaty potwierdzające zdobycie Pierwszego Stopnia Wtajemniczenia Walońskiego. Od tej pory stają się Czeladnikami Walońskimi.
Gospodarze tego miejsca kontynuują starą tradycję poszukiwaczy przybywających w Karkonosze w dawnych czasach głównie z dzisiejszej Belgii i północnej Francji. Nazywali się Walonami i stanowili bardzo wyróżniającą się z pośród lokalnej społeczności grupę. Poszukiwaniem skarbów trudniła się stosunkowo nieliczna grupa ludzi wtajemniczonych, grupa ściśle zwarta i niechętnie dopuszczająca kogokolwiek z zewnątrz do udziału w poszukiwaniach.
Ptasi Park Zoobaczysko to park wolnych lotów dla najróżniejszych ptaków i wolnego wybiegu dla królików. Jest to jedyne w Polsce miejsce, w którym można zobaczyć latające na wolności papugi, a także bażanty, sowy, kaczki biegusy, kury ozdobne, pawie i inne ptaki. Zwierzęta można karmić, głaskać jeśli same wyrażą na to ochotę J oraz robić zdjęcia. Wszystko znajduje się w lesie-ogrodzie o powierzchni 06. hektara.
DZIEŃ 2  Wycieczka do schroniska Samotnia
Dzień turystyki górskiej. Wyprawa do przepięknie położonego schroniska Samotnia. To jedno z najstarszych polskich schronisk stoi nad brzegiem malowniczego Małego Stawu, za którym rozpościera się skalna ściana Kotła Małego Stawu. Mimo, że schronisko leży na wysokości aż 1195m, wycieczka jest przyjemna i niemęcząca. Po dotarciu na miejsce dzieci zjedzą obiad w schronisku, a w drodze powrotnej już przy dojściu do Karpacza, zwiedzą unikatową Świątynię Wang.
DZIEŃ 3  Wycieczka na Zamek Chojnik
Warownia zbudowana w połowie XIV w. na szczycie góry Chojnik na wysokości 627m. Zamek jest zachowany w znakomitym stanie co pozwala na zapoznanie się z architekturą i wyglądem typowej średniowiecznej warowni. Z udostępnionej wieży zamkowej rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską. Na szczyt góry, na której znajduje się zamek, prowadzi bardzo urozmaicony i malowniczy szlak, którego przejście jest również dużą atrakcją dla dzieci.


Zapytaj o wycieczkę Pobierz broszurkę

CENA IMPREZY ORAZ WAŻNE INORMACJE

Cenę wycieczki podajemy w odpowiedzi na Państwa zapytanie na podstawie indywidualnej kalkulacji.
Kolejność atrakcji i zajęć jak i ilość czy czasy posiłków mogą zostać zmienione w zależności od czasu przyjazdu/wyjazdu lub/i na Państwa życzenie.

Cena nie zawiera kosztów transportu. Istnieje możliowść zorganizowania przez nas transportu.

Świadczenia zawarte w cenie imprezy
Asysta naszego przewodnika podczas zajęć i wycieczek zawartych w programie, zakwaterowanie w hotelu/pensjonacie lub ośrodku wczasowym, wyżywienie, woda mineralna i przekąski podczas wycieczek, ognisko w dowolnie wybranym dniu, ubezpieczenie kosztów leczenia (kwota ubezpieczenia: 100000 zł) i NNW (kwota ubezpieczenia 15000 zł), opłaty i bilety wstępów do odwiedzanych obiektów oraz Parku Narodowego.

Świadczenia niezawarte w cenie imprezy
Fakultatywne zajęcia, wycieczki, posiłki i napoje. Transport

Trasy i miejsca noclegowe mogą ulec zmianie i są zależne od dostępności. Ostateczna cena i szczegóły imprezy zostaną podane w ostatecznie uzgodnionym i zatwierdzonym przez Biuro Wanderer i Klienta, planie podróży.